Himna OŠ Visoka

Ima jedna mala škola, puna đaka veseljaka.

Jure, žure, tamo amo, da u školu stignu rano!

Mi smo đaci najbolji, knjige su nam prijatelji,

škola nam je drugi dom, svima nama drag je on!

To je škola Visoka, svima nama najmilija,

učimo, stvaramo, radimo, pjesmice skladamo, pjevamo!

Cika, vika i galama to je naša bolja strana.

A dobra je i ona druga, kada treba više truda.

Mi smo đaci najbolji, knjige su nam prijatelji,

škola nam je drugi dom, svima nama drag je on!

To je škola Visoka, svima nama najmilija,

učimo, stvaramo, radimo, pjesmice skladamo, pjevamo!

Moja škola

Škola je smještena u samom središtu naselja Visoka, jednog od novijih splitskih gradskih naselja koje se nalazi na istočnom dijelu Splitskog poluotoka. Sjeverno od škole smještena je nova školska dvorana i školsko igralište. Na prostoru sa južne strane gdje ima obilje sunca tijekom cijele godine nalazi se školski maslinik.

Split - moj grad

Grad i luka u Srednjoj Dalmaciji; 190 000 stanovnika. Smješten je na poluotoku između istočnog dijela Kaštelanskog zaljeva i Splitskog kanala. Na zapadnom dijelu poluotoka se uzdiže brdo Marjan (178 m). Grebeni Kozjaka (780 m) i Mosora (1 330 m) štite grad sa sjevera i sjeveroistoka. Split ima mediteransku klimu: vruća i suha ljeta, te blage i vlažne zime. Split je jedno od najsunčanijih mjesta u Europi. On je trgovačko, administrativno i kulturno središte Dalmacije. Split je značajna hrvatska putnička i teretna luka. Split ima mnogo kulturnih i obrazovnih institucija, škola, kazališta, muzeja, galerija, instituta i nedavno specijalizirani UN-ov institut za zaštitu okoliša na Mediteranu. Grad s 1700-godišnjom starom tradicijom, raznolikim arheološkim, povijesnim i kulturnim spomenicima, te svima dobro poznatom Dioklecijanovom palačom, koja je uvrštena u UNESCO-ov popis svjetske kulturne i prirodne baštine.

Kip Grgura Ninskog - Kulturni spomenici u Splitu će vam ispričati priču o ovom više stoljeća starom gradu. Došetaj do impresivnog kipa Grgura Ninskog i dodirni njegov palac. To će ti donijeti sreću i ispuniti želju. Kip Grgura Ninskog je izradio poznati kipar Ivan Meštrović. Kip je smješten ispred Zlatnih vrata, na sjevernom ulazu u Dioklecijanovu palaču. Grgur Ninski je značajan za hrvatsku povijest, jer je inzistirao da se misa održava na hrvatskom jeziku.

Dioklecijanova palača - Izgradio ju je rimski car Dioklecijan u periodu od 295. do 305. godine. Od zidina palače je tijekom vremena razvijen grad Split. Dio palače je katedrala Sv. Dujma, koji je istodobno i svetac i zaštitnik Splita. Katedrala je izgrađena na temeljima mauzoleja cara Dioklecijana.

Park-šuma Marjan - Brdo Marjan iznad Splita, omiljeno je mjesto za odmor stanovnika Splita prikladno za šetanje, trčanje i uživanje na svježem zraku. Stanovnici Splita ga zovu "plućima grada".