Ciljevi projekta "Word Savings day 2020"
Autor: Marica Brzica, 29. 10. 2020.

Sedmaši naše škole su se rado uključili u aktivnosti eTwinning projekta "World Savings Day 2020"!

Da bi laše razumijeli naš rad, navest ćemo ciljeve našeg projekta.

Kroz realizaciju eTwinning projekta „World Savings Day 2020“ podučavat ćemo učenike financijskoj pismenosti. To je jedna od ključnih vještina 21. stoljeća.
Organizacija za ekonomsku suradnju i razvoj (OECD) definirala je financijsku pismenost kao „znanje i razumijevanje financijskih koncepata i rizika, kao i vještine, motivacija i samopouzdanje da se to znanje i razumijevanje primijeni kako bi se donosile efikasne odluke u različitim financijskim kontekstima, unaprijedile financijske dobrobiti pojedinaca i društva i omogućilo aktivno sudjelovanje u ekonomskim zbivanjima“ (OECD, 2012).
Nastojat ćemo, kroz različite aktivnosti, promovirati značaj financijske pismenosti među svim uzrastima učenika, jer se, zbog izuzetne povezanosti financijske pismenosti sa modelima koje imamo u ranom djetinjstvu, smatra da je financijska pismenost dio emocionalne inteligencije osobe.

učiteljica Marica Brzica