Upis djece u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2023./2024.
Autor: Mara Marasović Dundić, 1. 2. 2023.

Školski obveznici su:

1. djeca rođena od 1. travnja 2016. do 31. ožujka 2017.

2. djeca kojoj je za šk. god. 2022./23. Rješenjem odgođen upis u prvi razred osnovne škole

Iznimno u prvi razred mogu se upisati i djeca rođena od 1. travnja 2017. do 31. prosinca 2017. za koju roditelji/staratelji, žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole.

Prijava školskih obveznika vrši se elektronskim putem na obrascu PRIJAVA za predupis koji će biti aktiviran u vremenu od 6. do 16. veljače 2023. Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole. I ove školske godine OŠ Visoka nudi mogućnost upisa djeteta u produženi boravak koji će, ukoliko bude dovoljno zainteresiranih učenika, biti oformljen u našoj školi.

Nakon obavljene prijave djeteta roditelj, odnosno staratelj, obavezno se treba javiti školi u vremenu od 6. do 13. ožujka 2023. god. radi dogovora o terminu procjene psihofizičke zrelosti te sistematskog pregleda djeteta kod školskog liječnika.

VIŠE POD OPŠIRNIJE!

Postupak utvrđivanja psihofizičke zrelosti djeteta radi upisa u prvi razred osnovne škole provodi se prema upisnom području škole kojoj dijete pripada, u razdoblju do 15.lipnja 2022. godine.

Upisno područje OŠ Visoka definirano je "Odlukom o mreži škola splitsko-dalmatinske Županije" . Prema toj Odluci upisno područje OŠ Visoka ograničavaju četiri frekventne gradske prometnice i to:

- s južne strane - Poljička cesta

- s istočne strane - Ulica Zbora narodne garde

- sa sjeverne strane - Vukovarska ulica

-  sa zapadne strane - Velebitska ulica

NAPOMENA: Roditelji su OBVEZNI predupis obaviti u školi kojoj pripadaju po adresi stanovanja.

Za prijevremeni upis u prvi razred, roditelj/staratelj podnosi zahtjev Upravnom odjelu, na Obrascu 6. (nalazi se u prilogu) najkasnije do 31. ožujka 2023. godine.

Za dijete kojemu je rješenjem odgođen upis u šk. god. 2022./2023. radi težih oštećenja zdravlja ili ima višestruke teškoće, roditelj/staratelj treba zatražiti privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred, odnosno podnijeti zahtjev na Obrascu 6. uz dostavu medicinske dokumentacije.

Zahtjevi na Obrascu 6. se šalju na adresu: Upravni odjel za prosvjetu, kulturu i sport u Splitsko-dalmatinskoj županiji, Split, Vukovarska 1 ili na email: prosvjeta-kultura-sport@dalmacija.hr

Obrazac_6.docx (26.45 KB)
Plan_upisa_u_I._razred_OS_za_sk._godinu__2023-2024_(1).pdf (313.68 KB)