Djeca s Visoke napunila kombi za "Solidarnost"
Autor: Ksenija Perišić, 15. 12. 2015.

Gradsko kazalište mladih Split i Osnovna škola "Visoka" zajedničkim su snagama organizirali akciju prikupljanja namirnica za Socijalnu samoposlugu "Solidarnost". Prikupljali su baš ono što su im iz Socijalne samoposluge i sugerirali, ono što našim ljudima najviše treba.

I rastrčala se djeca, budući (jako) dobri ljudi, prikupljali, sakupljali, nosili, donosili. Kako je i red. Jer, dobro je činiti dobro, zar ne? A i škola i kazalište imaju ulogu odgajati djecu, odgajati ih tako da znaju što je dobro i što donosi radost i njima samima i drugima oko njih.

Umjesto kupnje ulaznica za predstavu "Kraljevna na zrnu graška", učenici s Visoke, uz pomoć ravnateljiceNatalije Radić i profesorice Jadranke Plašč, prikupili su pun kombi namirnica za Socijalnu samoposlugu.

A kako se dobro uvijek dobrim vraća – kad je vlasnik prijevozničke tvrtke "Boban" čuo o kakvoj je akciji riječ, odlučio joj se pridružiti. Od novca prikupljenog za prijevoz djece u kazalište također su kupljene potrepštine za Socijalnu samoposlugu. Čak 180 djece i njihovih roditelja i učitelja uključilo se u akciju, a GKM-ov Teatrin na Prokurativama bio je premali da bi svi došli odjednom, pa su dvije izvedbe bile posvećene ovoj akciji

Izvor:

slobodnadalmacija.hr

Izvor: http://www.slobodnadalmacija.hr/Dalmacija/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/309985/Djeca-s-Visoke-napunila-kombi-za-Solidarnost.aspx