Kako žive slijepe osobe?
Autor: Mara Marasović Dundić, 4. 11. 2014.

Povodom obilježavanja međunarodnog Dana bijelog štapa  u posjet našoj školi došao je gospodin Damir Smajo, član Udruge slijepih i slabovidnih osoba.

U pratnji gospodina Smaje bio je i njegov pas Oskar koji mu pomaže u svakodnevnom snalaženju. U  školskoj dvorani predavanju su nazočili učenici razredne nastave sa svojim učiteljicama. Na jako duhovit i interesantan način nam je ispričao nešto o svom životu te su  tako učenici doznali kako izgleda svakodnevica slijepe osobe i kako i oni sami mogu pomoći.

Učenici su postavljali brojna pitanja i doznali puno novih stvari. Pa su tako saznali na koji način mogu pomoći slijepim osobama na cesti, u gradu ili u javnom prijevozu, kako izgleda odlazak slijepe osobe na plažu ili u kazalište te ono ne manje važno -  na koji način se trebaju ophoditi prema psima vodičima.

Još jednom zahvaljujemo gospodinu Smaji koji je na tako lijep i djeci primjeren način našim mališima približio svijet slijepih i slabovidnih osoba te im obogatio njihove glavice novim i jako korisnim saznanjima.