7. međuškolsko natjecanje Pretežno vedro
Autor: Mara Marasović Dundić, 28. 11. 2023.

Kada te pitaju „Kako si?“, odgovaraš li samo „Dobro“ ili „Loše“ ili znaš točno reći kako se osjećaš?

Izraz „emocionalna pismenost“ se odnosi na sposobnost svake osobe da prepozna kako se osjeća i zbog čega. Isto tako, da možeš razumjeti osjećaje drugih.

Ova sposobnost nam pomaže u boljem razumijevanju i tumačenju svijeta oko sebe, a time i njegovanju prijateljskih i obiteljskih odnosa.

U petak 24.11. u mjesecu borbe protiv ovisnosti, učenici 6. razreda naše škole sudjelovali su na 7. međuškolskom natjecanju iz emocionalne pismenosti u sklopu projekta „Pretežno vedro“ u OŠ Strožanac. Natjecanje se odvija u organizaciji Nastavnog zavoda za javno zdravstvo – Služba za mentalno zdravlje.

Kroz jednostavnu ali zanimljivu igru učenici se upoznaju s emocijama, kvalitetnim načinom komunikacije, a kroz osmišljavanje igrokaza, na kreativan način nauče kako pozitivno riješiti problemsku situaciju. Ove godine sudjelovali su: Dora Ajduk, Ivano Jurić, Antonio Prgomet, Gabriel Papić Gržan, Nikolina Radalj i Magdalena Trifunović, Martina Višić, a mentor je bila školska psihologinja Vesna Tudor Pavičić.

Više na POVEZNICI