Pretežno vedro
Autor: Ksenija Perišić, 16. 11. 2021.

Emocije su sastavni dio života te često upravo one definiraju i usmjeravaju naša razmišljanja, ponašanja i djelovanja. Usvajanje emocionalnih vještina ima značajan utjecaj  i na školski uspjeh te smanjuje učestalost rizičnih ponašanja i poremećaja kod djece i mladih.

Kako bi nas emocije usmjerile na pravilan izbor u svakodnevnim situacijama, prošli tjedan, unatoč svim poteškoćama koje nam je u organizacijskom smislu priuštilo ovo „novo normalno“, nismo odustali te smo uspjeli sudjelovati na 5. međuškolskom natjecanju iz emocionalne  pismenosti koje se odvijalo putem ZOOM-a.

Natjecanje organizira Služba za zaštitu mentalnog zdravlja (Nastavni zavod za javno zdravstvo SDŽ). Cilj projekta je potaknuti emocionalni razvoj, to jest prepoznavanje emocija kod sebe i drugih te iskazivanje svojih emocija i potreba na najrazličitije, ali na socijalno primjerene načine.

Nakon edukacije, radionica i natjecanja na školskoj razini za učenike 6. razreda, školu su predstavljali učenici 6.a razreda. Sudjelovalo je 17 osnovnih škola iz naše Županije. Bez obzira što nismo pobijedili jako smo se zabavili. Igrali smo on-line igru Pretežno vedro, snimili poučni video: „Kako pomoći prijatelju iz razreda“, te se na kraju zasluženo zasladili.

Nadam se da ćemo sudjelovati i slijedeće godine!

psiholog Vesna Tudor Pavičić