Dan jabuka 🍎
Autor: Mara Marasović Dundić, 20. 10. 2016.

Danas se u našoj školi obilježava Dan jabuka. Tom prigodom organizirali smo natjecanje među odjelima u izradi najdulje štrudle od jabuka. Osim što su sudionici bili motivirani jako lijepim nagradama ova akcija imala je i humanitarni karakter pa su tako, nakon čašćenja i uživanja u slasnim štrudlama, učenici dio napravljenih kolača donirali prihvatilištu za beskućnike Udruge MOST. Uz pomoć svojih ukućana učenici su vrijedno izradili kolače koje su prije konzumiranja donosili na precizno mjerenje. Vjerovali ili ne, učenici su u školu donijeli ni manje ni više nego točno 119 metara i 70 cm štrudle od jabuka!!! U razrednoj nastavi učenici pobjedničkog odjela 4.a priložili su 10 metara štrudela dok su učenici 8.a, sveukupnog odjela - pobjednika, u školu donijeli čak 12 metara! Ovim putem želimo čestitati pobjednicima ali i zahvaliti svim učenicama, roditeljima, svim djelatnicima škole škole te svim ostalim vrijednim rukama koje su nam omogućile da na ovako lijep i plemenit način obilježimo Dan jabuka. Hvala vam!